Shopping Cart
dekoracja kuchenna miedzy szafki

Szkło w kuchni – inspiracje i porady jak je wykorzystać do dekoracji

Dekorowanie przestrzeni pomiędzy ciągami kuchennych szafek oraz nad blatami to obyczaj stosunkowo nowy, choć samo wykładanie tych stref kafelkami jest praktykowane od lat. Pierwotnie służyło ono jednak zabezpieczaniu ścian przez ich brudzeniem podczas przygotowywania posiłków. Soki z owoców i warzyw, z mięsa, tłuszcz i wiele innych tego typu substancji wnikając w farbę pozostawiało nieestetyczne ślady. Ceramika pozwalała na zachowanie czystości dzięki odporności na wchłanianie i możliwości jej szybkiego umycia bez żadnych konsekwencji. Obecnie coraz częściej w nowoczesnych kuchniach na miejscu glazury pojawiają się szklane dekory.

Szkło w kuchni staje się coraz popularniejsze nie tylko w czystej postaci, jako blaty czy szyby w szafkach kuchennych, ale również na ścianach. Z uwagi jednak na jego przejrzystość i tendencję do wyjątkowego eksponowania śladów zabrudzeń konieczne było wykorzystanie kolorowych dekoracji, które pozwoliły ukryć ścianę pod spodem i sprawić, że odciski palców czy zacieki z wody przestały być tak widoczne. To, co z założenia miało mieć cel praktyczny okazało się też świetnym pomysłem na wystrój wnętrza tworząc specjalną kategorie dekoracji kuchennych w postaci paneli szklanych na ściany.

Kolorowe i bardzo dekoracyjne szkło w kuchni takie, jak kolekcja na stronie https://naklejkinaszyby.pl/kategoria-produktu/fototapety-na-szkle/ powstaje w bardzo prosty sposób, poprzez naklejenie na spodniej części panelu samoprzylepnej tapety lub naklejki powlekanej klejem po stronie drukowanej. Dzięki temu wzorzysta powierzchnia idealnie przylega do szkła i jest widoczna po jego zamocowaniu na ścianie. Panele można mocować na wiele sposobów, zazwyczaj jednak przykręca się je wprost do ściany po wywierceniu w nich otworów. Taka dekoracja ma wiele zalet, bowiem szklany dekor można w każdej chwili odkręcić i wymienić motyw na inny całkowicie zmieniając design wnętrza.

Szklane dekory mogą być ozdabiane wieloma różnymi wzorami dopasowanymi kolorystyką do aranżacji kuchni. Najlepsze efekty uzyskuje się wybierając motyw powtarzalny, jak przykładowe pnie drzew czy długi rząd słoneczników. Ilość kategorii tematycznych jest bardzo duża, a pod szklanym panelem może się znaleźć praktycznie wszystko od kawowych nasion i kompozycji owocowych po industrialne panoramy, samochody wyścigowe a nawet barwną rafę koralową. Im bardziej monotonna i stonowana kuchnia tym intensywniejsze mogą być barwy i motywy takich dekoracji.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę, nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem

© 2006-2021 –  15 lat na rynku dekoracji  / sklep należy do grupy Artpasaż