Witraże kościelne

Witraże kościelne – wielkoformatowe, samoprzylepne witraże o tematyce religijnej

Witraże kościelne – religijne witraże samoprzylepne

Witraże kościelne to przepiękne dzieła sztuki, których początki sięgają czasów średniowiecza. Kiedy to umiejętność przetapiania ołowiu pozwoliła na tworzenie fantastycznych mozaik. Umieszczanych w oknach katedr i kościołów. O ile z tego okresu właśnie pochodzą najstarsze znaleziska. O tyle próby tworzenia okiennych kompozycji z kolorowych szkiełek notowano znacznie dawniej w rejonie Morza Śródziemnego. Prawdziwa magia witraży nie sprowadza się do tworzonych przez artystów kolorowych obrazów, ale do gry światła. Opanowali właśnie średniowieczni artyści. Ta feeria barw powstających po przejściu promieni słonecznych przez okno witrażowe tworzyła tak uduchowioną atmosferę. Że na długo związała się z obiektami sakralnymi. Tutaj zamówisz samoprzylepne witraże: https://naklejkinaszyby.pl/dekoracje-sakralne/

Dziś witraże nie są już tak popularne, bowiem choć wiele kościołów wciąż jeszcze funduje sobie takie dzieła sztuki ich koszt jest bardzo wysoki. Zatem osiągalny tylko dla nielicznych. Rozwiązaniem są witraże samoprzylepne. Nie tylko tworzą podobne wrażenie iluminacji barwnej, ale też są tanie i osiągalne dla każdego. Witraż samoprzylepny wykonany jest z przejrzystej folii o wysokiej trwałości. Dzięki czemu zachowuje elastyczność. Naklejony bezpośrednio na szybę, zapewnia jej jeszcze dodatkową ochronę przed stłuczeniem. Transparentna folia przepuszcza światło, więc pomieszczenie zachowuje swoje walory. A jednocześnie wypełnia się tajemniczą, wielokolorową poświatą.

Witraże kościelne

Produkcja witraży kościelnych na zamówienie – folia samoprzylepna

Zamów już teraz samoprzylepny witraż kościelny

Jedną z kategorii takich dekoracji a też witraże samoprzylepne religijne, których tematyka nawiązuje w wyraźny sposób do scen biblijnych. Symboli religijnych, postaci świętych i innych motywów, które jednoznacznie wiążą się z wiarą. To doskonałe materiały dekoracyjne do małych kościołów. Sal katechetycznych, domów kościelnych, kapliczek i innych miejsc, w których tak. Ważne jest podkreślenie uroczystej atmosfery i stworzenie tej wyjątkowej uduchowionej aury. Wybór odpowiedniego motywu pozwala też na dobranie go do charakteru pomieszczenia od bardzo konkretnych scen i postaci. Idealnych do podkreślenia patrona, po neutralne symbole do klas katechetycznych czy innych pomieszczeń służących praktykom religijnym.

Witraże kościelne produkcja na zamówienie

Witraże religijne są łatwe w aplikacji, niedrogie i można je wybierać spośród dziesiątek różnych wzorów, w odmiennych kompozycjach kolorystycznych i szczegółowości. Zamawiane w sklepie mogą być wykonane w wymiarach i kształcie idealnie dopasowanych do wielkości i kształtu przeznaczonego im okna. Dzięki czemu doskonale sprawdzą się zarówno na okrągłych świetlikach, jak i na oknach o łukowym sklepieniu czy prostokątnych. Jeśli pomieszczenie, w którym mają być umieszczone ma specjalny charakter. Na zamówienie wykonywane są też witraże według indywidualnych projektów. Stworzonych z myślą o konkretnym miejscu, jego patronie czy przeznaczeniu. Witraże samoprzylepne religijne to doskonała, praktyczna niedroga i piękna alternatywa dla klasycznych witraży ze szkła.

Zobacz witraże dostępne w naszym sklepie

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę, nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem