Szkło do kuchni

szkło do kuchni - naklejka na szybę dmuchawce

Szklane panele to jeden z najnowszych pomysłów na wystrój i dekorowanie kuchni. Odpowiednio przygotowane hartowane szkło wykazuje się na tyle dużą wytrzymałością, że może być montowane na ścianach nawet w pobliżu kuchenek i urządzeń chłodzących, wytrzymując zmiany temperatur, przypadkowe uderzenia i zmiany naprężeń wynikające z nagrzewania i chłodzenia się pomieszczenia podczas gotowania. Szkło też – jak wiedzą wszystkie gospodynie domowe – nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie zabarwia, się i nie reaguje na tłuszcze czy substancje żrące używane do czyszczenia, dlatego wydaje się być materiałem idealnym.

Być może byłoby tak w rzeczywistości gdyby nie jeden element, który sprawia, że szkło w czystej postaci nie stanowi żadnej efektownej dekoracji. Ceniona w przypadku okien przeźroczystość w kuchennych warunkach na ścianie jest raczej wadą, bo z jednej strony ukazuje wątpliwej urody gładką ścianę pod spodem, a z drugiej jest idealnym polem do pozostawiania wszelkiego typu śladów kuchennej działalności. Rozwiązaniem są samoprzylepne dekoracje dostępne w kilku różnych formach, pozwalające na zamaskowanie tego, co pod spodem i wyeliminowanie odcisków palców na szkle. Do takich dekoracji zaliczają się fototapety pod szkło, naklejki na szyby i laminaty.

Zobacz również podobne dekoracje na stronie naszego sklepu 

Szkło do kuchni

Szkło do kuchni można dekorować tak, jak zaprezentowano na stronie https://naklejkinaszyby.pl/kategoria-produktu/fototapety-na-szkle/, gdzie większość dekoracji umieszczana jest pomiędzy ciągami kuchennych szafek, ale również nad pojedynczym blatem. Zaleta takiego rozwiązania to przede wszystkim możliwość szybkiej wymiany dekoracji po odkręceniu panelu od ściany. Jeśli wybiera się fotolaminat lub naklejkę umieszczaną na powierzchni szkła aplikacja i usuwanie są jeszcze prostsze, bo nie wymagają demontażu panelu. Z drugiej strony fototapety umieszczenie pod szkłem są lepiej zabezpieczone, a chroniąca je powierzchnia szyby może być do woli zmywana środkami czyszczącymi i wybielającymi bez ryzyka zmycia dekoracji.

Kolorowe dekoracje uzupełniające szkło do kuchni to również sposób na ożywienie wystroju wnętrza. Dobór wzoru uzależniony jest od ogólnej aranżacji pomieszczenia. Można wybierać pomiędzy wieloma kategoriami tematycznymi od typowo rustykalnych, przez pop art. po uniwersalne motywy roślinne i bardzo współczesne panoramy miejskie. Do wyboru są też liczne kompozycje kolorystyczne, które można dobrać do koloru szafek, wykładziny czy lampy i zasłon. Szkło do kuchni może też pełnić funkcję stołowego blatu, do którego pasują efektowne naklejki z mrożonej folii z ciekawymi motywami graficznymi.

Poczytaj więcej o dekoracji:

Motyw roślinny w dekoracjach na szkło i nie tylko..
Remont mieszkania oficjalnie zakończony. Wysiłki się opłaciły – wszystko wygląda świeżo i zgodnie z ...
Fototapety do kuchni
W urządzaniu swojej kuchni bez względu na jej przeznaczenie oraz ilość czasu, jaką planujesz w niej ...
Dekoracja szkła witrażem
Witraże znane są od stuleci, jako niezwykłe w swoim kunszcie dzieła mistrzów, którzy potrafili precy...
Tapety samoprzylepne
Dekorowanie wnętrz to obyczaj praktykowany od stuleci, a każde wcześniejsze pokolenie aż do zamierzc...
Folie witrażowe
Piękno klasycznych witraży, jakie można znaleźć niemal w każdym obiekcie sakralnym bywa niezaprzecza...
Folia dekoracyjna na okna - szeroki wybór wzorów
Duże, jasne wnętrza to marzenie wielu osób budujących własny dom czy też kupujących nowe mieszkanie....
Naklejki pod prysznic na stare kafelki
Łazienka nie jest być może najważniejszym pomieszczeniem w domu, jednak przebywanie w niej często wi...
Tanie witraże na szyby
Szyby bywają sporym problemem w każdym domu lub firmie. Pomimo wyjątkowych walorów praktycznych i es...