folia na okna

folia ozdobna - Folia na okna

Nowoczesne domy często wyposażone są w salony z ogromnymi przeszklonymi ścianami wychodzącymi na słoneczną stronę. Wiele osób budujących własny dom jednorodzinny właśnie o takich wnętrzach marzy. Dotyczy to również tych właścicieli, którzy planują prowadzenie własnego salonu kosmetycznego, fryzjerskiego czy gabinetu dentystycznego, w którym tak ważne jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła. Niestety to, co pożądane może też być przyczyną problemów, bowiem oprócz światła ważna jest również intymność i prywatność. Rozwiązaniem w wielu takich sytuacjach mogą być naklejki na szyby okienne, drukowane na specjalnej przejrzystej, przepuszczającej światło folii.

Każdy z nas miał z pewnością okazję zobaczyć na ulicy samochód, którego okna wyposażono w specjalną folię przyciemniającą, dzięki której nie sposób zajrzeć do wnętrza. Pomimo tego ograniczenia siedzący wewnątrz kierowca doskonale widzi otoczenie i jest w stanie bezpiecznie prowadzić pojazd. Folia na okna funkcjonuje na podobnej zasadzie z tym, że nie przyciemnia wnętrza a zamiast tego zdobi szyby okienne na podobieństwo klasycznych firanek. W odróżnieniu od tych ostatnich jednak nie wymaga zdejmowania do prania i nie jest przeszkodą w otwieraniu okien. Ma to często spore znaczenie w pomieszczeniach, w których ważny bywa wysoki poziom higieny, czy też ochrona przez alergenami zawartymi w kurzu.

Folia na okna

Folia na okna, zaprezentowana na stronie https://naklejkinaszyby.pl/kategoria-produktu/naklejki-na-okna/ to przykład ciekawego i bardzo efektownego sposobu na zapewnienie intymności w miejscach, w których jest ona niezbędna, czyli we wspomnianych gabinetach, ale również w boksach biurowych a nawet w domach, których okna wychodzą bezpośrednio na ruchliwą ulicę. Dekoracja tworzona jest w postaci białego transparentnego nadruku na przeźroczystym podłożu, dzięki czemu światło przepuszcza zarówno część zadrukowana jak i czysta. Dodatkowo motywy na folii są ciekawą dekoracją, która może wprowadzić nowoczesny lub stylowy akcent do wnętrza.

Folia na okna nie jest przeznaczona wyłącznie do zastępowania firanek, bowiem przy odrobinie wyobraźni sprawdzi się w wielu innych miejscach, w których zastosowano szklane przegrody czy drzwi. Popularne w nowoczesnych biurach, bankach, marketach szklane przepierzenia oddzielające gabinet od miejsca przyjmowania klientów czy ścianki działowe w salonie wyznaczające aneks jadalny to tylko dwa przykłady takich zastosowań. Za podstawę mogą też posłużyć szklane drzwi szafy czy panel zasłony prysznicowej, a nawet szyba w wewnętrznych drzwiach do pokoju. Folia na okna ma jeszcze jedną zaletę, gdyż efektywnie wzmacnia szybę chroniąc ją przed stłuczeniem lub rozpadnięciem na kawałki.

Poczytaj więcej o dekoracji:

Naklejki na lustra
Wielki efekt dzięki drobnej naklejce na lustro to propozycja dla tych, którzy poszukują odmiany dla ...
Naklejki na okna - samoprzylepne firanki
Śledzisz uważnie wszelkie nowinki ze świata techniki i designu? W takim razie, jeśli idziesz zgodnie...
Fotomgła - półprzezroczysta fototapeta na szybę
Dla osób, które decydują się na dekorowanie swojego wnętrza, chociażby w stylu nowoczesnym, podsuwam...
Mróz na Twoim stole
Czy obawiasz się o swój szklany blat na nowym stole? Mamy coś, co rozwieje Twoje obawy w niepamięć. ...
Okleiny na okna
Moda na duże, przestronne pomieszczenia z wielkimi oknami to nie tylko okazja do delektowania się sł...
Tapety samoprzylepne
Dekorowanie wnętrz to obyczaj praktykowany od stuleci, a każde wcześniejsze pokolenie aż do zamierzc...
Folia ochronna na blaty stołu
Stoliki ze szklanym blatem robiły furorę przez wiele lat, kiedy popularna stała się moda na futuryst...
Jak zamaskować rysy na szkle?
Szkło coraz częściej pojawia się w naszych domach i firmach zarówno, jako element przedmiotów użytko...