Shopping Cart
naklejka na okno pawi ogon

Okleiny na okna

Moda na duże, przestronne pomieszczenia z wielkimi oknami to nie tylko okazja do delektowania się słońcem w salonie czy dużą ilością dziennego światła nawet do późniejszych godzin. Światło dnia pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, dlatego takie salony są idealnym miejscem do ładowania energii na każdy kolejny dzień. Nie zawsze jednak chcemy, aby przez szybę zaglądali nam obcy ludzie do wnętrza domu ograniczając naszą intymność. Szczególnie jest to ważne w gabinetach stomatologicznych, kosmetycznych restauracjach i kawiarniach, w których chce się zapewnić odrobinę swobody klientom. Jak pogodzić jedno z drugim? Najlepszym rozwiązaniem są okleiny na okna.

Pojęcie okleiny zazwyczaj kojarzy się z grubą winylową folią pokrytą nadrukiem imitującym drewno lub inny materiał budowlany, coraz częściej też dekorowanym różnymi motywami ze zdjęć. Takie okleiny umieszcza się na powierzchniach mebli lub drzwiach zapewniając im zmianę designu lub po prostu odświeżając po latach użytkowania. W kontekście okien takie dekoracje z pewnością by się nie sprawdziły, jednak nowoczesne materiały i technika druku pozwoliły na znalezienie odpowiedniego rozwiązania. Zaliczają się do nich samoprzylepne firanki, okleiny witrażowe albo transparentne folie z kolorowym nadrukiem.

Każda z oklein na okna posiada jedną wspólną cechę, którą jest jej transparentność, jednak zależnie od rodzaju może ona jedynie odgradzać od otoczenia, dekorować lub przyciemniać wnętrze, zależnie od potrzeby. Okleiny nazywane też często firankami samoprzylepnymi to typowe przeźroczyste folie pokryte nadrukiem w kolorze białym. Taka technika określana jest mianem mrożonej folii. Miała warstwa tworzy konkretny wzór, motyw roślinny, postacie ludzkie czy kompozycję geometryczną, które są efektowne i bardzo dekoracyjne, natomiast nie wpływają prawie wcale na poziom światła dziennego we wnętrzu, jednocześnie odgradzając je od ulicy.

Inna kategorią oklein okiennych są witraże, nie te rzeczywiste, ale nadruki na folii, które do złudzenia przypominają kolorowe kompozycje ze szkiełek i ołowiu. Witraże mogą zajmować całe okno, ale również mogą posiadać centralnie umieszczoną przeźroczystą folię z dekoracyjnymi narożnikami czy pojedynczymi elementami. Z kolei połączeniem folii transparentnej z nadrukiem jest trzecia klasa oklein okiennych, wykonywanych z tradycyjnych zdjęć, ale z nadrukiem kryjącym jedynie częściowo. W rzeczywistości folia przepuszcza światło i pozwala wyjrzeć na zewnątrz, ale także przyciemnia pomieszczenie i prezentuje konkretny wzór.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę, nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem

© 2006-2021 –  15 lat na rynku dekoracji  / sklep należy do grupy Artpasaż