Folie matujące na szyby

Folia matująca szybę w drzwiach

55 

Folie matujące na szyby

Folia matująca szybę okienną

55 
55 

Folia matowa na szyny na okna łazienkowe do domu

Folie matujące na szybyDekorowanie wnętrz to obyczaj znany od stuleci. Przeglądając kolekcje muzealne czy stare wnętrza można w nich znaleźć dziesiątki bibelotów, obrazów, książek itp dekoracji. Współczesne dekoracje wcale nie straciły na znaczeniu, a chociaż przyjęły całkiem nową formę nadal odgrywają we wnętrzach bardzo istotną rolę. W tej kategorii znajdziesz folie matujące na szyby, które sprawdzą się na różnych przeszkleniach.

Pierwszą zmianą, jaką daje się zauważyć jest rezygnacja ze zbierających kurz drobiazgów, a przeniesienie ciężaru wystroju na ściany. Poza tapetami, fototapetami, okleinami meblowymi coraz popularniejsze bywa też dekorowanie szyb. Szkło pojawia się we wnętrzach coraz częściej nie tylko w charakterze szyb okiennych. Ale również, jako drzwi czy ściany działowe odgradzające na przykład jadalnię od kuchni lub części rekreacyjnej salonu.

Folie matujące na szyby

Folie matujące na szybyFolie matujące na szyby to jeden z ciekawszych sposobów dekorowania szkła. Tym bardziej, że w tej kategorii można znaleźć zarówno mrożone folie, jak i kolorowe foto-naklejki. Te ostatnie mogą być tworzone z klasycznych zdjęć krajobrazów lub motywów roślinnych. Zależnie od potrzeb takie ozdoby mogą pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną. Mogą chronić szybę przed stłuczeniem i ograniczać konieczność jej ciągłego mycia.

Folie matujące na szybach zewnętrznych czy na szklanych boksach lub łazienkowych drzwiach mogą też pełnić rolę osłony przed wścibskimi spojrzeniami. Nie są być może idealnie szczelne, ale z pewnością z zewnątrz nie pozwalają zaglądać ciekawskim. Folie z efektem matowienia szyby wykonywane w wielu różnych wersjach wzorniczych można dopasowywać do wystroju wnętrza. Subtelne kobiece sypialnie uzupełniają motywy roślinne. Męskie wnętrze ozdobi nadruk masywnych bambusów czy motyw geometryczny.

Osoby, które nie miały okazji zobaczyć takich rozwiązań w praktyce tu zobaczą efekty aranżacji jakie dzięki nim można osiągać. Ciekawe rozwiązania mogą zostać przeniesione do własnych wnętrz lub stanowić podpowiedź, w jaki sposób tworzyć swoje własne kompozycje.